Kamu İhale kanunu hangi İdareler kapsar?

 • Genel bütçeye dahil daireler, katma bütçeli idareler, özel idareler ve belediyeler ile bunlara bağlı; döner sermayeli kuruluşlar, birlikler, tüzel kişiler.
 • 4964 S.K./1. md. Kamu iktisadi kuruluşları ile iktisadi devlet teşekküllerinden oluşan kamu iktisadi teşebbüsleri.
 • 4964 S.K./1. md. Sosyal güvenlik kuruluşları, fonlar, özel kanunlarla kurulmuş ve kendilerine kamu görevi verilmiş tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar (mesleki kuruluşlar ve vakıf yüksek öğretim kurumları hariç) ile bağımsız bütçeli kuruluşlar.
 • 4761 S.K./10. md.) (a), (b) ve (c) bentlerinde belirtilenlerin doğrudan veya dolaylı olarak birlikte ya da ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlasına sahip bulundukları her çeşit kuruluş, müessese, birlik, işletme ve şirketler.

Kik24.com sitesinden hangi ihaleler yapılabilir ?

 • Mal Alımı , Yapım, Hizmet ve Danışmanlık ihaleleri , Açık İhale usulü , Belli istekliler arasında ihale usulü ve Pazarlık usulü ‘ne uygun olmak üzere tüm ihaleler otomasyon üzerinden yapılabilir.

Kik24.com sitesinde güvenlik ve barındırma hizmetleri nasıl sağlanmaktadır ?

 • Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır . Ayrıca barındırma hizmeti kurumumuza ait sunuculardan verilmektedir.(Güvenlik sertifikası; internet üzerinden işlem yaparken gönderdiğiniz her tür bilginin güvenli bir şekilde alınmasını ve gönderilmesini sağlamaktadır.)

Kik24.com sitesinde güncelleme işlemleri nasıl yapılmaktadır ?

 • Sistem web tabanlı çalıştığından kullanıcının güncelleme ile ilgili işlem yapmasına gerek kalmamaktadır . Tüm sistemdeki kullanıcılara en son kanun , yönetmelik ve tebliğlere ilişkin belge ve işlem süreci sürekli güncel tutulur.

Kik24.com sitesinde güvenlik ve barındırma hizmetleri nasıl sağlanmaktadır ?

 • Sitemizde 128 bit SSL güvenlik sertifikası kullanılmaktadır . Ayrıca barındırma hizmeti kurumumuza ait sunuculardan verilmektedir.(Güvenlik sertifikası; internet üzerinden işlem yaparken gönderdiğiniz her tür bilginin güvenli bir şekilde alınmasını ve gönderilmesini sağlamaktadır.)

Kik24.com sitesinde verileri kendi bilgisayarımıza alabilir miyiz ?

 • Sistem kullanıcıya ihale raporlarını Word processing tekniği ile rapor ürettiğinden işlem yaptığınız bilgisayarda bu bilgileri kaydetme olanağını verir . Ayrıca dileyen kurumlar tüm veritabanı bilgilerini de kendi bilgisayarlarında muhafaza edebilirler .

Kik24.com sitesi sadece otomasyon hizmeti mi vermekte ? Mevzuat yada ihale sürecine ait soru ve sorunlarımızda bize destek olabilecek yeterli uzman kadrosu varmıdır ?

 • Kik24.com sitesi otomasyonu sürecinin tamamını yönetmenize yardımcı olur . Ayrıca gerek destek hatlarımızdan gerekse site üzerinden uzmanlarımıza soru ve sorunlarınızı ileterek çözüm konusunda bilgilendirilirsiniz .

Kik24.com sitesini eğitim materyalleri nelerdir ?

 • Sitenin tamamının nasıl kullanılacağını anlatan yardım dökümanları , ayrıca eğitim videoları vardır . Online eğitim videolarını dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz .

Kik24.com sitesinde Kamu ihale kurumunun yayınlamış olduğu kararları görmek ve içerisinde sorgulamalar yapmak mümkün müdür ?

 • Elbette. Tüm kararlar sistemimizde yüklenmiş ve detaylı sorgulamalar yapılabilcek durumdadır . Ayrıca Kamu İhale kurumu tarafından yayınlanan kararlar anında sisteme operatörlerimiz tarafından girilmektedir .

Kik24.com sitesinde yasaklı kişi yada firmaları sorgulayabilir miyiz ?

 • Evet. Bunun için sizin herhangi bir bilgi girmenize de gerek yoktur . Operatörlerimiz KİK tarafından yayınlandıkça kişi ve kurumları sisteme eklemektedir .

Kik24.com sitesini mesai saatleri dışında kullanabilir miyiz?

 • Elbette. Sistem web tabanlı olduğundan sunucularımız 7 x 24 saat açık durumda ve yetkili güvenlik personelimiz tarafından hizmet verilmektedir.

Kik24.com sitesindeki güncelleme ve ihale kanunundan kaynaklanan yenilemeler vs. için kurum ekstra bir bedel ödeyecek midir ?

 • Sistem abonelik ve kiralama esasıyla çalıştığından Yıllık yapmış olduğunuz bedel içerisinde ; 7x24 saat sistem kullanımı , güncelleme hizmetleri , internetten destek , uzman desteği vardır . Bunun için kurumunuza ekstra bir ücret çıkmayacaktır .

Kik24.com sitesinde kurum kullanıcılarının birbirleriyle sohbet kanalı yada forum benzeri ortamlar var mıdır ?

 • Sitedeki kullanıcılar abone olurken Özel mesaj Al seçeneği ile dilerse diğer kullanıcılardan mesaj alabilir yada mesaj gönderebilir . Ayrıca gerek kurumlar arası gerekse firmamız ve uzman personellerimizin katıldığı forum bölümünden yararlanabilirler.